سال 1381

تاسیس انجمن سازه های فولادی ایران

انجمن سازه‌های فولادی ایران با هدف ارتقاء سطح و هم‌افزایی در دانش صنعت سازه‌های فولادی در سال ۱۳۸۱ تأسیس شد و اولین هیأت مدیرۀ انجمن از تیرماه ۱۳۸۲ رسماً آغاز به کار کرد. در حال حاضر پنجمین دورۀ هیأت مدیره با حضور آقایان دکتر سید رسول میرقادری، دکتر اباذر اصغری، دکتر فرشید مالک، مهندس سید اسماعیل مرعشی، دکتر علیرضا رضائیان، دکتر مجید جمال‌امیدی و دکتر نادر فنائی به فعالیت مشغول می‌باشد.

انجمن سازه های فولادی ایران
سال 1382

برگزاری سخنرانی های علمی

از دیگر فعالیت های انجمن سازه های فولادی ایران برگزاری سخنرانی های علمی، سمینارهای آموزشی و کارگاه های تخصصی با حضور اساتید دانشگاهی و علمی می باشد.

سال 1383

نشریه

در مورخ 83/11/03 با همت اساتید محترم دانشگاهی عضوانجمن از طریق کمیسیون نشریات علمی جمهوری اسلامی ایران مجوز علمی و پژوهشی مجله سازه و فولاد، تحت امتیاز انجمن سازه‌های فولادی ایران به شماره 95/2910/3 صادر شد.

سال 1389

اولین کنفرانس سازه و فولاد

اولین کنفرانس سازه و فولاد و دومين همايش كاربرد فولادهاي پر استحكام در صنعت سازه از سال 1389 با برنامه های انتخاب طرح برترفولادی برای اولین بار ،برپایی نمایشگاه جانبی سازه و فولاد با همکاری مجموعه های مختلف و توانمند حوزه صنعت سازه آغاز به کار کرد.

سال 1393

برگزاری اولین کنفرانس بین المللی

پنجمین کنفرانس ملی مقارن با اولین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد و با حضور اساتید برجسته فولادی از داخل و خارج کشور برگزار گردید، از موارد قابل توجه این کنفرانس به جایزه پروفسور ارک مگردیچیان که برای اولین بار به آقای پروفسور فدریکو مازولانی از کشور ایتالیا هدیه شده می توان اشاره نمود.