با نهایت تأسف، خبر درگذشت استاد بزرگ، جناب آقای دکتر مجید صادق‌آذر را به اطلاع همگان می‌رساند. ایشان علاوه بر توانمندی بالای خود در کرسی تدریس، نمونه‌ای از یک انسان ارزشمند و راستین بودند که در زمان حیات خود مهندسی را به معنای واقعی به ترسیم کشیدند. خدمات بی‌نظیر ایشان در جای جای ایران هرگز فراموش نخواهد شد.

دکتر مجید صادق‌آذر، متولد سال ۱۳۲۴ در تبریز، عضو هیات علمی دانشکده فنی دانشگاه تهران، مهندس راه و ساختمان و دکتری سازه از آلمان و عضو فرهنگستان علوم و انجمن‌های علمی بود. ایشان بیش از ۴۰ سال به طور مستمر در دانشکده تدریس به تدریس پرداخت.

دکتر صادق‌آذر در سال ۱۹۷۶ برنده لوح علمیBROCHER PLAKETTE از دانشگاه آخن آلمان، برنده کتاب برگزیده سال ۱۳۸۵ ، لوح تقدیر طرح برگزیده اولین جشواره مهندسی ساختمان و لوح‌ها و جوایز دیگری از جشنواره‌های علمی شده بود. در کارنامه علمی وی تالیف دو کتاب به زبان فارسی و یک کتاب به زبان آلمانی و تعداد زیادی مقاله علمی به چشم می‌خورد. طراحی و مشاوره تعداد زیادی از پل‌های با اسکلت فولادی ایران نیز منسوب به او است.

دکتر صادق‌آذر از بنیانگذاران و اعضای هیات موسس انجمن سازه های فولادی ایران بودند. انجمن افتخار ریاست ایشان طی ۳ دوره هیات مدیره را داشت . ایشان همچنین سمت مدیر مسئول نشریه علمی و پیوهشی سازه و فولاد را نیز برعهده داشتند.

ایشان در چهارمین کنفرانس ملی سازه و فولاد بدلیل تلاشهای بی وقفه در بخش پل‌سازی و سازه‌های فولادی و صنعت همچنین عضویت تخصصی در تدوین آیین‌نامه‌های مختلف و کتب و مقالات متعدد به عنوان چهره برجسته فولادی سال کشور انتخاب شدند، انجمن طی مراسمی از مقام علمی و حرفه‌ای این استاد پیشکسوت تجلیل کرد.

غم از دست‌دادن ایشان برای انجمن سازه‌های فولادی به سبب زحمات و خوبی‌های ایشان مصیبتی بزرگ است. روحشان شاد، یادشان ابدی.

کلیپ تهیه شده برای تقدیر از ایشان، از طریق لینک زیر قابل مشاهده است.

معرفی چهره برجسته فولادی سال ۱۳۹۲ کشور در حوزه دانشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید